Rysia i Tolek w Cyberświecie- zajęcia edukacyjne zrealizowane w klasach III

Po fali zdalnego nauczania we współpracy z Fundacją Motywacja i Działanie zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas III.  Celem zajęć było rozwijanie wiedzy i umiejętności bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i ochrony przed e-uzależnieniami.

Podczas zajęć omawiane były zasady rozważnego korzystania z Internetu i mediów elektronicznych, rozwijając jednocześnie umiejętności psychospołeczne. Uczniowie klas III z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, gdzie mogli też wykazać się dotychczasową widzą na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

W każdej z klas edukator realizował scenariusz zajęć edukacyjnych opracowany przez specjalistów z Fundacji Poza Schematami-   zajmujących się na co dzień psychologiczną pracą z dziećmi i młodzieżą oraz profilaktyką zachowań ryzykownych, takich jak nadmierne używanie mediów elektronicznych.

Ewelina Gołoś