Szkoła Pamięta

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła Pamięta 2022, której celem jest  upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Na lekcjach plastyki wykonali prace plastyczne przedstawiające znicze, które wraz z wierszami polskich poetów wzbogaciły szkolną wystawę poświęconą listopadowej zadumie- Wszystkich Świętych i Zaduszek.

Klasa V D w ramach lekcji historii udała się na miejską nekropolię, gdzie zapaliła znicze przy obeliskach upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej, żołnierzy poległych na obu wojnach światowych a także mogiłach żołnierzy Armii Krajowej, Powstańców Warszawskich, tych którzy przeszli przez syberyjskie zesłanie oraz osób zasłużonych dla naszej lokalnej społeczności i dzieci. Podczas tej niezwykłej lekcji mieli także okazję metodą frotażu (techniki odciskania faktury przedmiotów na powierzchni papieru przez przyłożenie go i potarcie ołówkiem) odczytać napisy na starych płytach nagrobnych, które już zatarł czas.