Spotkanie projektowe

W dniach 19.12-20.12.2022 r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu oraz Europäische Gesamtschule Insel Usedom w Ahlbecku brali udział w zajęciach projektowych  pod tytułem „Warsztaty komputerowe dla małych i dużych”. Podczas dwudniowych zajęć uczniowie polscy i niemieccy  wspólnie poznawali tajniki tworzenia gier i zabaw językowych  oraz prezentacji multimedialnych.

Młodzież pracowała ze słownictwem z podstawy programowej. Każdy tandem ( uczeń polski z uczniem niemieckim) zajmował się inną grupą tematyczną. Następnie uczniowie testowali przygotowane przez siebie gry  oraz zaprezentowali efekty swojej pracy młodszym kolegom z SP6.  Z tej współpracy powstały świetne pomoce do nauki języka niemieckiego i polskiego, które zostały opublikowane na stronie Wordwall. Oprócz możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce  uczniowie mieli okazję bliżej poznać swoich kolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionej szkoły niemieckiej. Projekt był wspierany merytorycznie i finansowo przez  Fundusz Małych Projektów Interreg V.A. Komunikacja-Integracja-Wspólpraca. Młodzież z niecierpliwością czeka na kolejne tego typu spotkanie.