Zimowa pomoc ptakom

Gdy za oknami robi się zimniej, a temperatura spada poniżej zera, to oznacza, że na pomoc naszą liczą ptaki, które żyją w pobliżu człowieka. Uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w kolejnej akcji Szkolnego Wolontariatu "Dokarmiamy ptaki zimą".

W grudniu wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat potrzeby niesienia pomocy ptakom w zimowym czasie oraz jak mądrze należy je dokarmiać, aby były zdrowe. Zima to szczególnie trudny okres dla nich, aby znaleźć cokolwiek do jedzenia, gdy wszystko jest przysypane śniegiem. Same mogą sobie nie poradzić ze zdobyciem pożywienia. Zebraliśmy karmę i kilka karmników, które zostały rozwieszone na terenie szkolnym. Dzięki zapasom, które zgromadziliśmy zadbamy o to, aby karmniki były pełne, dając szanse na przeżycie ptakom w okresie zimowym. Akcji potrwa do wiosny, a koordynatorem jest pani Dorota Szamocka wychowawczyni klasy 2c. Pamiętajmy, że dokarmianie ptaków to nie zabawa, to poważna sprawa:). Dziękujemy wszystkim za aktywne działanie i wrażliwe serca. Pomagajmy!