Wyjazd do Greifswaldu

W dniu 07.03.2023 klasa 6 b ze Szkoły Podstawowej numer 6 w Świnoujściu  w ramach projektu polsko-niemieckiego wyjechała do Greifswaldu  ze swoją klasą partnerską 7 GA z Ahlbecku, aby wziąć udział w lekcji muzealnej w Pomorskim Muzeum. Takie lekcje należą już do tradycji klas projektowych.

Młodzież podczas wizyty w muzeum ma okazję zapoznać się z  pomorską historią, kulturą i sztuką. Uczniowie pracowali w grupach polsko-niemieckich rozwiązując zadania związane z eksponatami znajdującymi się w muzeum. Poznali  wybrane elementy geologii Pomorza, historię człowieka na Pomorzu od pierwszych osadników, poprzez epokę Słowian, aż do dynastii książąt pomorskich. Mogli zobaczyć obrazy  malarzy takich jak Caspar David Friedrich, Otto Niemeyer-Holstein czy Vincent van Gogh , Max Liebermann. Po zakończonych zajęciach uczniowie zjedli obiad w restauracji „Hermann”., która cieszy się popularnością wśród studentów. Następnie udali się na spacer po starym mieście. Uczniowie wrócili do domu późnym popołudniem  bogatsi o nowe wrażenia, przeżycia i znajomości.

Dziękujemy Pani  Dorocie Makrucki (referent do spraw kultury Pomorza i Brandenburgii  Wschodniej) za sfinansowanie wstępu do muzeum i zaprowiantowania,Pani  Ines Darr ( pedagog muzealny w Muzeum Pomorskim)   za zorganizowanie ciekawych zajęć muzealnych oraz Paniom Ines Zapnik i Mai Balsewicz za zorganizowanie wyjazdu.