KSIĄŻKA WARTA PRZECZYTANIA

UWAGA KONKURS!!!

KSIĄŻKA WARTA PRZECZYTANIA

ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS I- VIII DO WZIĘCIA UDZIAŁU W NASZEJ LITERACKIEJ ZABAWIE

PRACA MOŻE MIEĆ FORMĘ MAKIETY, LAPBOOKA PRACY PLASTYCZNEJ W FORMACIE A3 I MUSI ZACHĘCIĆ INNYCH DO PRZECZYTANIA PRZEDSTAWIONEJ NA NIEJ KSIĄŻKI.

NA PRACE CZEKAMY DO 3 KWIETNIA

WIĘCEJ INFORMACJI U POLONISTÓW, A KLASY I- III U WYCHOWAWCÓW.

Książka warta przeczytania

1. Ogólne założenia konkursu:

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I- VIII Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu. Organizowany jest w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

1. Cele konkursu:
  2. Popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  3. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promujących dobre wzorce zachowań i budujących pozytywny stosunek do otaczającego nas świata a także propagowanie zasad tolerancji dla drugiego człowieka.
  4. Wspieranie zainteresowań czytelniczych uczniów.

Organizacja konkursu:

1. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę.
  2. Praca może mieć formę makiety (wymiary maksymalnie ok. 50- 60 cm.) lapbooka, pracy plastycznej (format A3). Może to być np. projekt okładki książki, wybrana scena, strona z komiksu zrobionego na podstawie lektury, projekt muralu, znaczka pocztowego, banknotu lub przepisana strona książki z ozdobną literą i ilustracją do tekstu.
  3. Praca może zawierać ciekawe cytaty z książki.
  4. Prace należy przekazać do dnia 3 kwietnia nauczycielom języka polskiego (w budynku A można też do p. L. Gawrońskiej, w budynku B do p. A. Matysiak), w klasach I-III wychowawcom (lub do p. J. Adamskiej- Hoffy).
  5. Praca powinna być podpisana: imieniem, nazwiskiem, klasą i tytułem książki.
  6. Prace oceniane będą w kategoriach wiekowych:

Klasy I- III

Klasy V-VI

Klasy VII- VIII.

1. Laureaci zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.