Dzień Mitologii za nami!

Uczniowie klas piątych na języku polskim poznają najważniejsze mity greckie i stąd zrodził się pomysł obchodów "Dnia Mitologii". Tego dnia można było przenieść się do Starożytnej Grecji. Spróbować boskiego nektaru czy spotkać najsłynniejszych bogów. Była również możliwość przypomnienia sobie najważniejszych informacji o mitologii greckiej z okolicznościowych wystaw. Uczennice i uczniowie klas piątych zafascynowani bogami greckimi i ich przygodami postanowili wcielić się w niektórych z nich. Swoją urodą i niepowtarzalnością  zachwycała Afrodyta, Atena, Demeter,  Kora i Temida, a wśród bogów Zeus, Posejdon Hades, Tanatos.

Ten wyjątkowy dzień zakończył się konkursem mitologicznym, podczas którego należało wykazać się dużą wiedzą na temat bogów greckich, ich atrybutów i przygód. Wszyscy uczestnicy byli wspaniale przygotowani, ale ostatecznie  podium zdobyli:

1. Hania Kiewra V b
  2. Maja Kupczyk V e
  3. Lenka Kamińska Va ex aequo Hania Szemraj V b

Gorące gratulacje dla wszystkich uczestników!