Dzień Głośnego Czytania dla Niepodległej!

29 września w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania klasa III a poznała losy bohaterki książki Asiunia – uhonorowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Autorka, Joanna Papuzińska, opisała w niej wojnę z perspektywy dziecka, którym wtedy była. Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem, chętnie odpowiadali na pytania związane z treścią przedstawionej historii, rozmawiali o lekturze i dzielili się wrażeniami.

Nie bez powodu wybraliśmy  książkę o tematyce wojennej. Wrzesień bowiem to doskonała okazja do wychowywania młodego pokolenia w duchu patriotyzmu.

Dzieci obejrzały także wzruszającą animację Asiunia i jej tato szczęściarz oraz wykonały ilustrację do wybranego fragmentu.

Dzięki wysłuchaniu tej poruszającej historii uczniowie nauczyli się empatii i dowiedzieli się, jak niezwykle ważna jest NIEPODLEGŁOŚĆ!