Dzień czystego powietrza

21 listopada uczniowie z klas 1-3 naszej szkoły protestowało przeciwko zanieczyszczaniu powietrza paleniem śmieci w piecach domowych. Marsz odbył się w ramach akcji „Dzień Czystego Powietrza”. Zaczyna się okres grzania w piecach. Już można zauważyć czarny, duszący dym unoszący się z kominów. Na osiedlach domków jednorodzinnych i w dzielnicach willowych są ludzie, którym trzeba wykrzyczeć- Nie trujcie! Trzeba ludzi doinformować i nauczyć, że kiedy palą w piecach przypadkowymi odpadami narażają siebie i innych na choroby i zanieczyszczają środowisko. Dzieci z chęcią uczestniczyły w akcji, rozdawały własnoręcznie wykonane ulotki i głośno pikietowały. - Kochasz dzieci, nie pal śmieci!