MIKOŁAJKOWE WARSZTATY

6 grudnia uczniowie z klasy II C i III D odwiedziły „Dworek Tradycja” położony w maleńkiej wiosce Bełczna. Każde dziecko wzięło udział w warsztatach, w trakcie których miało możliwość poznania sekretnego przepisu na pyszne świąteczne pierniki.  Dzieci własnoręcznie przygotowały wypieki, poznały regionalne tradycje świąteczne oraz wysłuchały ciekawych opowieści. Dowiedziały się o leczniczych, magicznych właściwościach ziół i skomponowały własną mieszankę herbatki ziołowej. Na warsztatach miały także niecodzienną okazję wykonać według własnego pomysłu pachnące mydełka.

…poczuliśmy magię zbliżających się Świąt:)